Ola i Eryk Mistrzami Polski U18!

W dniach 10.07 – 12.07.2019 w Poznaniu rozgrywana była 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce, w której z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy LUKS START NAKŁO. W Mistrzostwach Polski U18 brało udział 20 najlepszych zawodników w Polsce w konkurencjach biegowych oraz 24 w konkurencjach technicznych. Z zawodów z tytułem Mistrzyni Polski U18 w rzucie młotem 3kg wraca Aleksandra Nowaczewska 02’, która po rzucie na odległość 60,47 uzyskała najlepszy wynik sezonu. Równie udanie zaprezentował się Eryk Kołodziejczak 02’, którego rzut oszczepem 700g na odległość 72,07m pozwolił mu wywalczyć złoty medal. Na dwunastym miejscu wśród rzucających młotem 5kg z wynikiem 44,00m uplasował się Grzegorz Gil 03’. Z nowym rekordem życiowym wynoszącym 46,51m w rzucie młotem 3kg na czternastym miejscu znalazła się Martyna Grochowska 02’. Na 16 miejscu zmagania w trójskoku z wynikiem 12,61m zakończył Bartosz Zamorowski 03’. W klasyfikacji medalowej LUKS START NAKŁO znalazł się na 6 miejscu na 61 ujętych klubów. Z 5 osobo-startami w klasyfikacji punktowej nakielscy lekkoatleci zajęli 38 miejsce wśród 218 sklasyfikowanych klubów. Klasyfikacja medalowa województw przyniosła zwycięstwo reprezentacji Kujaw i Pomorza z 13 medalami. Lekkoatleci z województwa Kujawsko – Pomorskiego w klasyfikacji punktowej zajęli trzecie miejsce. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie!