LUKS START NAKŁO to nie tylko lekkoatletyka, LUKS łączy pasje, dołączyli do niej tancerze oraz pływacy

LUKS START NAKŁO to nie tylko lekkoatletyka, LUKS łączy pasje, dołączyli do niej tancerze oraz pływacy.

W dniu 17.04.2016r na Krytej Pływalni NAQUARIUS w Nakle odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie dla Najmłodszych w których także brali udział zawodnicy klubu LUKS START Nakło. Wszystkie z trojga dzieci które brały udział zajęło miejsce na podium. Konkurencje rozgrywane były na dystansie 25 metrów.

Wśród dziewczynek z rocznika 2006 I miejsce z czasem 24,24. zajęła Iga Siewkowska,a Iga Plichcińska z czasem 26,00 zajęłą miejsce trzecie.

Pośród chłopców z rocznika 2008 I miejsce zajął Franciszek Okoniewski z czasem 23,37. Czas jaki uzyskał Franek był najlepszy spośród wszystkich startujących w zawodach chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych.

Dzieci uczą się i trenują na Krytej Pływalni NAQUARIUS w sekcji pływackiej klubu LUKS START Nakło, prowadzonej przez trenerów: Joannę Jankowską, Przemysława Repczyńskiego oraz Fabiana Tofila.

Z klubem współpracują także instruktorzy Maciej Urbanowicz oraz Jakub Bajerski - Szkółka Pływania BAJERSWIM

Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach osiągniętych wyników i mamy nadzieje, że na kolejnych będzie więcej uczestników, a osiągnięte rezultaty będą jeszcze lepsze!

 

 

Tego samego dnia zawodnicy (grupa Prototyps) reprezentujący sekcję taneczną LUKSu przy klubie Dance Academy Nakło uczestniczyli w I Turnieju Breakdance 1vs1 w Postominie. Turniej odbywał się w formie walka solo przy systemie pucharowym. Łącznie w Postominie pojawiło 70 tancerzy z północy Polski. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach. Nad werdyktami czuwało wyselekcjonowane jury reprezentujące najlepsze kluby z pomorza.

Wyniki:

Dziewczyny do 12 lat:

- 2 miejsce Maja Michałek 

Dziewczyny pow. 12 lat:

- 2 miejsce Agata Kołaczyk

Chłopcy do 14 lat:

- 2 miejsce Miłosz Michałek

- 3 miejsce Mikołaj Janikowski

Chłopcy do 16 lat:

- 3 miejsce Oskar Maison

 

Kategoria Open:

- 1 miejsce Fabian Tofil

- 4 miejsce Michał Majka

- 5 miejsce Kacper Grabas

 

Organizatorem turnieju było Centrum Kultury i Sportu w Postominie. w młodszych kategoriach tanecznych dzieci otrzymały szklane puchary oraz nagrody rzeczowe, natomiast w najstarszej kategorii zawodnicy zmagali się o nagrody finansowe.