3 medale Mistrzostw Polski U23!

W dniach 30 – 31 lipca 2022 roku w Poznaniu odbyły się 39. PZLA Mistrzostwa Polski U23, w których udział wzięła 5-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO. Najlepiej wśród nakielan zaprezentował się Dawid Wegner 00’, który podobnie jak przed rokiem wywalczył tytuł Mistrza Polski w rzucie oszczepem 800g – 74,02m. W tym samym konkursie srebrny medal wywalczył debiutujący w tej kategorii Eryk Kołodziejczak 02’ – 71,79m. II miejsce w konkursie rzutu młotem 4kg zajęła Aleksandra Nowaczewska 02’ – 61,20m. Na XIII miejscu w biegu na 400m Mistrzostwa zakończyła Zuzanna Strzelewicz 02’ – 58,76s. XIV miejsce w biegu na 400m zajął Mikołaj Pyszka 02’ – 50,67s SB. W klasyfikacji medalowej LUKS START NAKŁO zajął 12. miejsce na 30 sklasyfikowanych zespołów. 67 punktów SSM pozwoliło zająć reprezentantom Nakła nad Notecią XX miejsce na 74 drużyny. Wyjazd na zawody oraz szkolenie atletów nie byłby możliwy bez wsparcia Gminy Nakło nad Notecią. Dziękujemy!