10 września 2022r. we Włocławku odbyła się runda eliminacyjna Wojewódzkich Zawodów pn.
„Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, w której nie zabrakło reprezentacji „LUKS START NAKŁO”.
Zawodnicy startujący w zawodach mieli możliwość rywalizacji w dwuboju oraz indywidualnych
konkurencjach technicznych, jak i biegowych. Wysoka dyspozycja zawodników zaowocowała obiecującymi rezultatami oraz kwalifikacją aż 5 osób do 36-osobowej, wojewódzkiej reprezentacji, która wystartuje w dwuboju w Ogólnopolskim Finalew Warszawie.
Osoby zakwalifikowane na finał w dwuboju:
Maksymilian Jankowski 11’ – 60m + skok wzwyż – 102 pkt – I miejsce
Dominik Zawieja 11’ – 300m + skok wzwyż – 93 pkt – III miejsce
Nikola Maciejewska 11’ – 60m + skok wzwyż – 143 pkt – IV miejsce
Natalia Wajer 11’ – 60m – 9,49s + skok w dal – 3,70m – 115 pkt – VII
Kacper Pyra 12’ – 60m – 9,60s + skok w dal – 3,61m – 53 pkt – VIII
Złoty medal w konkurencjach indywidualnych zdobyli:
Nikola Maciejewska 11’ – 60m – 9,91s, skok wzwyż – 1,33m
Maksymilian Jankowski 11’ – 60m – 9,68s, skok wzwyż – 1,33m
Srebrny medal w konkurencjach indywidualnych uzyskał:
Dominik Zawieja 11’ – 300m – 50,42s, skok wzwyż – 1,25m
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również:
Wiktoria Różycka 12’ – 60m – 9,91s, skok w dal – 3,48m, dwubój – 84 pkt
Jagoda Bartosik 11’ – 60m – 9,80s, skok w dal – 2,95m,dwubój – 67 pkt
Zofia Franczak 11’ – 60m – 10,52s, skok w dal – 3,20m , dwubój – 49 pkt
Maja Kościerska 11’ – 60m – 10,91s, rzutpiłeczka palantową – 21,00m, dwubój – 38 pkt
Zofia Okoniewska 12’ – 300m – 57,99s, skok w dal – 3,18m, dwubój – 38 pkt
Lena Wełniak 12’ - 60m – 11,10s, skok w dal – 3,20m, dwubój – 35 pkt
Martyna Kaniewska 12’ – 60m – 10,30s, skok w dal – 2,44m, dwubój - 33pkt
Oliwia Figiel 12’ – 60m – DNS, skok w dal – 3,29m, dwubój – 32pkt
Oliwier Dębicki 11’ – 60m – 10,16s, skok w dal – 3,43m, dwubój – 31 pkt
Maria Przywecka 12’ – 60m - 10,86 s, skok w dal – 2,91 m, dwubój – 28pkt
Fabian Jassel 12’ – 300m – 58, 61s, rzut piłeczką palantową – 28,80m, dwubój –26 pkt
Mikołaj Sobierajski 11’ – 60m – 10,34s, skok w dal – 3,21m, dwubój – 23 pkt
Blanka Krajewska 11’ – 60m – 9,75s, skok w dal – 3,06m, dwubój – 22 pkt
Michalina Murawska 12’ – 60m – 10,90, skok w dal – 2,69m, dwubój – 19 pkt
Fabian Kryger da Silva 12’ - 60m– 10,58s, skok w dal – 3,19m, dwubój – 16 pkt
Zuzanna Otto 12’ – 300m – 60,80s skok wdal – 2,82m, dwubój – 15 pkt
Maciej Wajer 12’ – 60m – 10,75s, skok w dal – 3,19m, dwubój – 14 pkt
Antonina Bembnista 11’ – 60m – 10,80s, skok w dal – DNS, dwubój – 13 pkt
Filip Hojka 11’ - 60m – 11,73s, rzut piłeczką palantową – 20,00m, dwubój – 12pkt
Wiktor Mikołajczak 12’ – 60m – 11,48s, skok w dal – 3,21m, dwubój - 12 pkt
Gracjan Szulc 11’ – 60m – 10,76s, rzut piłeczką palantową – 18,20m, dwubój – 11pkt
Emilia Sell 12’ – 60m – 11,67s, skok w dal – 2,64m, dwubój – 7 pkt
Amelia Bednarek 11’ – 60m – 11,10, skok w dal – 2,17m, dwubój – 7 pkt
Szymon Piotrowski 11’ – 60m – 11,67s, skok w dal – 2,99m, dwubój – 7 pkt
Maja Budnik 12’ – 60m – 11,15s, skok w dal – 2,10m, dwubój – 6 pkt
Jakub Pieprzka 12’ – 60 m – 11,25s, skok w dal – 2,92m, dwubój – 5 pkt
Adrian Lipski 11’ – 60 m – DNS, skok w dal – 2,89m, dwubój –5 pkt
Emilia Zyra 12’ – 60m - 11,46s, skok w dal – 2,45m, dwubój – 4 pkt
Mateusz Świątek 11’ – 60m – 11,62s, skok w dal 2,77m, dwubój– 3 pkt
Maksymilian Dornowski 11’ - 60m – 10,87s, skok w dal –2,76m, dwubój – 3 pkt
Aleks Paliwoda 11’ –60m – 10,88s, skok wdal - 2,72m, dwubój – 3 pkt
Lena Porzezińska 11’ – 11,52s, skok w dal – 2,19m, dwubój - 1 pkt
Tymoteusz Bembnista 11’ – 60m – 11,51s, skok w dal – 2,69m, dwubój – 1 pkt
Malwina Wiśniewska 11’ – 60m – 12,21s, skok w dal – 2,30m, dwubój – 0 pkt
Maja Wika 12’ – 60m – 12,25, skok w dal – 1,80m, dwubój – 0 pkt
Agata Pierzyńska 12’ – 60m – 12,63s, skok w dal – 2,15m, dwubój – 0pkt
Aleksandra Sikorska 12’ – 60m – 14,41s, skok w dal – 2,05m, dwubój – 0 pkt
Hubert Jaskólski 12’ – 60m – 12,34s, skok w dal – 2,52m, dwubój – 0 pkt
Jakub Wełniak 12’ – 60m – 19,30s, skok w dal – 2,29m, dwubój – 0 pkt
Mariusz Młodzik 12’ – 60m – 13,33s, skok w dal – 2,22m, dwubój – 0 pkt
Kacper Kaczmarek 11’ – 60m -11,09s, skok w dal – DNS, dwubój – 0 pkt