Aktualnosci

Mistrzostwach Polski. LUKS Start Nakło z medalami!

Dużym sukcesem dla zawodników LUKS START NAKŁO zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (02’ – 03’), które w dniach od 22 do 23 września odbywały się w Białej Podlaskiej.
 
 

 Wicemistrzynią Polski w rzucie młotem3 kgzostała Aleksandra Nowaczewska02’z nowym rekordem życiowym – 50,54m. Brązowe medale zdobyli: Zuzanna Strzelewicz02’w biegu na 300m – 40,01s oraz Eryk Kołodziejczak02’w rzucie oszczepem 600g – 54,42m. W zawodach startowała także Kaja Urbanowicz03’w skoku wzwyż, która z wynikiem 150cm zajęła 14 miejsce. Cała czwórka to uczniowie klas sportowych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle. Zawodników do zawodów przygotowali: Bartosz Ksobiech i Marcin Jankowski.

Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc osób, którym chcielibyśmy (zawodnicy i trenerzy) serdecznie podziękować. Panu Burmistrzowi Sławomirowi Napierale – za dofinansowanie wyjazdu, Annie Jankowskiej i Stanisławowi Juszczakowi – za pomoc przy treningach z młotem oraz Katarzynie Jaskólskiej i Władysławowi Markowskiemu – za opiekę fizjoterapeutyczną.

Materiał: LUKS START NAKŁO