Mistrzostwa Województwa U16 i kolejne medale

Tym razem podopieczni  Anny Jankowskiej, Marcina Jankowskiego i Bartosza Ksobiecha wystartowali w rywalizacji młodzików. Nieliczna, bo składająca się z  10 osób reprezentacja LUKS Start Nakło wróciła z sobotnich (22.06.2019r.) zawodów z siedmioma medalami.

Złoto w biegu na 600m z nowym rekordem życiowym 1:45,08s wywalczyła Weronika Kunicka. Na drugim stopniu podium uplasowali się: w biegu na 800m  Paweł Kamiński – 2:11,25s PB i w biegu na 400m Dominik Waniak – 58,77s PB.

Po dwa brązowe medale wywalczyli Paweł Lewandowski w rzucie oszczepem 600g z wynikiem 36,60m PB i w biegu na 400m z czasem 68,11s PB oraz Michał Kunicki w skoku wzwyż – 135cm PB i biegu na 800m – 2:11,92.

Przy okazji Mistrzostw Województwa U16 rozgrywany był Ogólnopolski Mityng Kwalifikacyjny, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentował się Bartosz Zamorowski. Uzyskał on w trójskoku wynik 13,05m PB, który napawa optymizmem w perspektywie nadchodzącej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Ponadto w zawodach wystartowali:

Grzegorz Gil 03’ w rzucie młotem 5kg – 42,91m

Martyna Grochowska 02’ w rzucie młotem 3kg – NM

Iga Jankowska 06’ w biegu na 80m przez płotki – 14,14s PB i w skoku wzwyż – 140cm