Kolejne starty zawodników LUKS-u

15 maja na stadionie im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu odbył się kolejny Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, w którym nie zabrakło zawodników LUKS START Nakło.
 

Większość z zawodników w mityngu startowała w konkurencjach pokrewnych bądź uzupełniających. Start taki maił na celu lepsze przygotowanie do dalszej części długiego sezonu.

Czytaj dalej

11 osób z minimami na XV Igrzyska Sportowców Wiejskich – Chełmno-Rio 2016

 

11 osób z minimami na XV Igrzyska Sportowców Wiejskich

Chełmno-Rio 2016.

 

1 maja w Białych Błotach wystartowała liczna grupa zawodników LUKS START Nakło, która w tych zawodach reprezentowała Miasto i Gminę Nakło nad Notecią. Młodzi sportowcy rywalizowała o prawo startu w XV Igrzyskach Sportowców Wiejskich w Chełmnie. Finałowe zawody odbędą się w dniach 17-19.06r. właśnie w Chełmnie.

Czytaj dalej

LUKS START NAKŁO to nie tylko lekkoatletyka, LUKS łączy pasje, dołączyli do niej tancerze oraz pływacy

LUKS START NAKŁO to nie tylko lekkoatletyka, LUKS łączy pasje, dołączyli do niej tancerze oraz pływacy.

W dniu 17.04.2016r na Krytej Pływalni NAQUARIUS w Nakle odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie dla Najmłodszych w których także brali udział zawodnicy klubu LUKS START Nakło. Wszystkie z trojga dzieci które brały udział zajęło miejsce na podium. Konkurencje rozgrywane były na dystansie 25 metrów.

Wśród dziewczynek z rocznika 2006 I miejsce z czasem 24,24. zajęła Iga Siewkowska,a Iga Plichcińska z czasem 26,00 zajęłą miejsce trzecie.

Pośród chłopców z rocznika 2008 I miejsce zajął Franciszek Okoniewski z czasem 23,37. Czas jaki uzyskał Franek był najlepszy spośród wszystkich startujących w zawodach chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych.

Dzieci uczą się i trenują na Krytej Pływalni NAQUARIUS w sekcji pływackiej klubu LUKS START Nakło, prowadzonej przez trenerów: Joannę Jankowską, Przemysława Repczyńskiego oraz Fabiana Tofila.

Z klubem współpracują także instruktorzy Maciej Urbanowicz oraz Jakub Bajerski - Szkółka Pływania BAJERSWIM

Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach osiągniętych wyników i mamy nadzieje, że na kolejnych będzie więcej uczestników, a osiągnięte rezultaty będą jeszcze lepsze!

Czytaj dalej

Wszyscy ukończyli bieg. Świetny wynik Denisa

W sobotę, 23 kwietnia na terenach wokół Stadionu Narodowego odbył się Bieg Lekkoatletyka dla każdego! Orlen Warsaw Marathon. Impreza skierowana do dzieci i młodzieży była preludium przed niedzielnym maratonem dla dorosłych.
 

W zawodach udział wzięło blisko 3000 dzieci (kl. IV, V, VI oraz gimnazjaliści) z całej Polski, które na co dzień są uczestnikami programu "Lekkoatletyka dla każdego!"

Na dystansie 900 m i 1400 m biegali uczniowie starszych klas podstawowych oraz 1 i 2 klasy gimnazjum. 

Czytaj dalej