LUKS START NAKŁO to nie tylko lekkoatletyka, LUKS łączy pasje, dołączyli do niej tancerze oraz pływacy

LUKS START NAKŁO to nie tylko lekkoatletyka, LUKS łączy pasje, dołączyli do niej tancerze oraz pływacy.

W dniu 17.04.2016r na Krytej Pływalni NAQUARIUS w Nakle odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie dla Najmłodszych w których także brali udział zawodnicy klubu LUKS START Nakło. Wszystkie z trojga dzieci które brały udział zajęło miejsce na podium. Konkurencje rozgrywane były na dystansie 25 metrów.

Wśród dziewczynek z rocznika 2006 I miejsce z czasem 24,24. zajęła Iga Siewkowska,a Iga Plichcińska z czasem 26,00 zajęłą miejsce trzecie.

Pośród chłopców z rocznika 2008 I miejsce zajął Franciszek Okoniewski z czasem 23,37. Czas jaki uzyskał Franek był najlepszy spośród wszystkich startujących w zawodach chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych.

Dzieci uczą się i trenują na Krytej Pływalni NAQUARIUS w sekcji pływackiej klubu LUKS START Nakło, prowadzonej przez trenerów: Joannę Jankowską, Przemysława Repczyńskiego oraz Fabiana Tofila.

Z klubem współpracują także instruktorzy Maciej Urbanowicz oraz Jakub Bajerski - Szkółka Pływania BAJERSWIM

Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach osiągniętych wyników i mamy nadzieje, że na kolejnych będzie więcej uczestników, a osiągnięte rezultaty będą jeszcze lepsze!

Czytaj dalej

Wszyscy ukończyli bieg. Świetny wynik Denisa

W sobotę, 23 kwietnia na terenach wokół Stadionu Narodowego odbył się Bieg Lekkoatletyka dla każdego! Orlen Warsaw Marathon. Impreza skierowana do dzieci i młodzieży była preludium przed niedzielnym maratonem dla dorosłych.
 

W zawodach udział wzięło blisko 3000 dzieci (kl. IV, V, VI oraz gimnazjaliści) z całej Polski, które na co dzień są uczestnikami programu "Lekkoatletyka dla każdego!"

Na dystansie 900 m i 1400 m biegali uczniowie starszych klas podstawowych oraz 1 i 2 klasy gimnazjum. 

Czytaj dalej

Zawodnicy LUKS Start Nakło trenował w Szubinie.

Zawodnicy LUKS Start Nakło trenował w Szubinie.

           

12 kwietnia zawodnicy LUKS START Nakło po raz pierwszy w tym sezonie mieli okazje potrenować w bardzo dobrych warunkach na tartanowej bieżni w Szubinie. Wyjazdy do Szubina są jednym etapów przygotowawczych do zbliżającego się sezonu letniego. Wyjazdy na treningi do Szubina realizowane są w ramach zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej i sportu, pod nazwą: „Ze START-em- wybierz lekką”, współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią a realizowany przez LUKS „START” Nakło.

Czytaj dalej

Udane występy zawodników LUKS START na Ogólnopolskich Biegach Ulicznych w Chełmnie.

Udane występy zawodników LUKS START na Ogólnopolskich Biegach Ulicznych w Chełmnie.

 

10 kwietnia już po raz 45 odbyły się Ogólnopolskie Biegi Uliczne im. J. Schmeltera w Chełmnie. Na zawodach tych nie zabrakło zawodników LUKS START Nakło. Z bardzo dobrej strony pokazali się zwycięscy swoich kategorii wiekowych: kategoria chłopców (2005 i młodsi), 1 miejsce Paweł Lewandowski 05’ w biegu na 470m – 1:22s, w kategorii młodzików (01’ – 02’), 1 miejsce Szymon Kowalczyk 01’ w biegu na 1300m – 4:00s oraz kategorii Open 1 miejsce Daria Maiki 97’ w biegu na 5000m – 18:30s. Trzecie miejsce w kategorii młodziczek (01’- 02’) zajęła Jagoda Jasińska 02’ w biegu na 1100m – 3:44s. Tuż za podium uplasowali się: w śród juniorek młodszych (99’ – 00’) 4 miejsce zajęła Aleksandra Radtke 00’ w biegu na 1300m – 4:47s, w śród chłopców (03’ – 04’) 5 miejsce zajął Jakub Wawer 04’ w biegu na 1100m – 3:53s. Pozostałe wyniki poniżej:

Czytaj dalej